261 211 010-1
info@atoll-europe.cz

Atoll instaluje na letiště

Letiště Pardubice je vojenským letištěm a od roku 1995 i veřejným mezinárodním letištěm. Jedná se o nejmladší mezinárodní letiště na území ČR. Leží na jihozápadním okraji Pardubic u čtvrti Popkovice, jižně od dostihového areálu Velké pardubické.

O letišti

Provozovatelem civilní části letiště je společnost East Bohemian Airport (EBA) a.s., jehož výhradním vlastníkem je od roku 2002 statutární město Pardubice. Od dubna 2016 probíhá na letišti v Pardubicích výstavba nového moderního terminálu, která by měla být dokončena na podzim 2017. Přibližná cena celého projektu je 256 milionů Kč, investory jsou Pardubický kraj (34%) a město Pardubice (66%). Naplnit ho má například plánovaná linka do Londýna, kterou bude provozovat dopravce Ryanair.

Naše účast

Naše společnost měla tu čest, že se stala vítězem výběrového řízení, a tak se můžeme na stavbě nového terminálu podílet. V průběhu srpna budeme dodávat dieselagregát od společnosti Gücbir Jeneratör, který bude záložním zdrojem energie pro nově vzniklý terminál. Jedná se o model GJW630X, který je umístěn v kontejneru o rozměrech 6 x 2,4 x 2,6 m (d x š x v), hmotnosti přes 7,5 t a výkonu 630kVA.

Doprava takového nadměrného nákladu z Istanbulu až do Pardubic nebude jednoduchá, ale s pomocí spolehlivého dopravce úkol jistě úspěšně dokončíme a brzy na stránky přibudou fotky z instalace projektu.